На сайті 290 гостей та користувачі відсутні

ВЕЛИКА СЕРЕДА: ЗРАДА ЮДОЮ ХРИСТА.

s5 ВЕЛИКА СЕРЕДА: ЗРАДА ЮДОЮ ХРИСТА. Цей день подає нам два протилежні образи – любові та відданості, з одного боку; та зради – з іншого. Перший образ розкриває жінка-грішниця, яка підійшла до Христа з посудиною дорогоцінного мира і возлила його на Господа. За східним звичаєм, такий знак уваги робили лише найбільш шанованим людям. Це був безкорисливий вчинок любові і каяття, і тому Господь прийняв її жертву, кажучи: «Виливши миро це на тіло Моє, вона приготувала Мене на поховання. Істинно кажу вам, де б не проповідувалось Євангеліє це по всьому світу, сказано буде на згадку про неї і про те, що вона зробила…».

Вчинок жінки викликав обурення Юди Іскаріотського, який зауважив, що краще було б продати це миро, а гроші віддати жебракам. Після цього він пішов до юдейських старійшин. Вони були вражені останніми подіями – воскрешенням Лазаря, урочистим входом Христа в Єрусалим та Його словами, які викривали їхнє лицемірство. Тому вони радились, зібравшись в домі у первосвященика Каяфи, як їм взяти Ісуса та вбити. Наближалася юдейська Пасха, тому вони говорили: «Тільки не в свято, щоб не було заворушення в народі». Євангеліст же Лука додає, що вони настільки боялися народного обурення, що шукали можливості схопити Христа таємно, без свідків. Ось чому, коли Юда прийшов до них, вони зраділи. «Що ви дасте мені, і я видам вам Його?» — на це запитання Юди вони запропонували йому тридцять срібляків. І від того часу Юда почав шукати зручного випадку видати Його.

Головна мета цих трьох днів – повною мірою підготувати душі християн до зосередженого сприйняття наступних днів цього тижня – Великого Четверга, коли було започатковано таїнство Євхаристії, Великої П’ятниці, дня Хресних страждань Христа, та Великої Суботи – дня перебування Тіла Ісусового у гробі.

Авторські права 2020 © ЦЕРКВА ВВЕДЕННЯ В ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ смт. Брюховичі м.Львова. Усі права захищені.
Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна Публічна Ліцензія.
2006-2014 © Українська локалізація Joomla! Україна.