На сайті 302 гостей та користувачі відсутні

Великий Вівторок.

 s4

ВЕЛИКИЙ ВІВТОРОК

У Великий вівторок згадується викриття Господом книжників і фарисеїв, Його розмови і притчі, сказані в цей день в Єрусалимському храмі: про податок кесарю, про воскресіння мертвих, про Страшний суд і кінець світу, притчі про десять дів і таланти. В притчах зображається неочікуване пришестя Господа (про десять дів) і праведність суду Божого (про таланти).
 
Із всіх цих повчань Церква пропонує нам притчу про десять дів, яка за своїм змістом найбільш яскраво підкреслює ці спасительні для кожного із нас дні. Цією притчею Церква закликає нас завжди бути готовими до зустрічі Жениха Небесного, а це можна зробити тільки через чистоту, милостиню, увагу до ближніх, добрі справи, і все це символізує собою олива, приготована мудрими дівами. Юродиві, тобто нерозумні і безпечні діви, в ніч свого життя всі заснули і коли прийшов Жених, то мудрі діви запалили світильники і увійшли з Ним на весілля, а для цих нерозумних та недбайливих двері Царство Божого закрилися.
Отже нам потрібно у ці святі дні подбати про те, щоб олива милості і чистоти нашої була приготована для світильника – душі, яка безпечно ще спить і не чує, що йде до неї Христос Спаситель. На ранішньому богослужінні Церква згадує реальну євангельську історію про озлоблення первосвящеників і старійшин, які підходили до Ісуса з різними підступними запитаннями, але Він бачачи їхнє крайнє лицемірство, викриває та соромить їх: “Горе вам, книжники і фарисеї лицеміри… що закриваєте Царство Боже перед людьми і самі туди не входите” (Мф. 23; 13).
Останнім лейтмотивом цього дня є євангельські слова Христа: “Ви знаєте, що через два дні буде Пасха, і Син Людський виданий буде на розп’яття” (Мф. 26; 2). Господь, Який йде на добровільні страждання, наближається до Своїх Страстей і Голгофи.
Авторські права 2020 © ЦЕРКВА ВВЕДЕННЯ В ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ смт. Брюховичі м.Львова. Усі права захищені.
Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна Публічна Ліцензія.
2006-2014 © Українська локалізація Joomla! Україна.