На сайті 73 гостей та користувачі відсутні

ВЕЛИКИЙ ЧЕТВЕР: СПОМИН ТАЄМНОЇ ВЕЧЕРІ. ВСТАНОВЛЕННЯ ТАЇНСТВА ЄВХАРИСТІЇ

 58442907 377600252844298 3414390049884602368 n

ВЕЛИКИЙ ЧЕТВЕР: СПОМИН ТАЄМНОЇ ВЕЧЕРІ. ВСТАНОВЛЕННЯ ТАЇНСТВА ЄВХАРИСТІЇ. День цей зветься ще Літургією року. Його присвячено згадці про Таємну Вечерю Христа, під час якої було встановлено Таїнство Євхаристії – Причащання Тіла і Крові Господньої.

Христос, виконуючи Закон, зібрав своїх учнів в одній кімнаті, щоб разом їсти Пасху. Він взяв хліб, поблагословив, переломив його та роздав Апостолам зі словами: «Прийміть, їжте, це – Тіло моє, що за вас і за всіх ламається» — тобто передається на страждання і смерть. А також взяв чашу, подякував і сказав: «Пийте з неї всі, бо це – Кров Моя Нового Завіту, що за багатьох проливається на відпущення гріхів».

Таким чином під виглядом хліба та вина Спаситель подав усім нам через апостолів Свої справжні Тіло і Кров, Яких православні християни причащаються кожної Літургії, згадуючи Христову Жертву за рід людський.

Чистим звуть в народі цей четвер, бо саме тоді, зібравши учнів у Сіонській горниці, Господь вимив їм ноги, навчаючи разом із ними і всіх нас ніколи не зневажати оточуючих нас людей та розуміти, що ми прийшли в цей світ не для того, щоб служили нам, а задля того, щоб послужити нашим ближнім.

Відразу після причастя Юда вибіг з горниці… Мине кілька годин, і він повернеться з озброєними вартовими та цілуванням зрадника викаже Господа його ворогам.

Цього дня у храмах зранку звершується Літургія Василія Великого, під час якої замість Херувимської Пісні лунає інший піснеспів «Вечері Твоєї Тайної, Сину Божий, нині причасником мене прийми, бо ані ворогам Твоїм тайну розповім, ані цілування дам Тобі, як Юда, але, як розбійник, сповідую Тебе: пом’яни мене, Господи, у Царствії Твоїм…».

Літургію Великого четверга звуть ще Літургією року – адже її присвячено згадці про ту саму Таємну Вечерю, на якій Господь, вмивши ноги учням, переломив хліб і дав учням вино, промовивши: «Прийміть, їжте, це – Тіло Моє; і – Це Кров Моя Нового Завіту, що за вас і за багатьох проливається на відпущення гріхів».

Таким чином Христос встановив одне з головних Таїнств Християнської Церкви, а ми, приймаючи Причастя в Чистий Четвер, стаємо учасниками Таємної Вечері, подумки розділяючи її з апостолами та приймаючи Тіло і Кров Христові – ніби з рук Самого Господа.

Існує традиція, згідно з якою на Чистий Четвер допускалися до Причастя навіть ті люди, на яких за важкі гріхи було накладено сувору покуту. Це, ймовірно, пов’язане з надзвичайно великим значенням, яке має Літургія Чистого Четверга, причаститися під час якої бажано кожному істинному вірянину.

Саме під час Таємної Вечері Христос промовив: «Нову заповідь Я даю вам: любіть один одного; як Я полюбив вас, так і ви любіть один одного! По тому пізнають усі, що ви учні Мої, коли будете мати любов між собою».

А також додав: «Жінка, коли родить, має скорботу, бо прийшла година її, але коли вона народить дитину, уже не пам’ятає скорботи від радості, тому що прийшла нова людина в світ. Так і ви тепер маєте смуток, але Я побачу вас знову, і серце ваше буде радіти; і радості вашої ніхто не відніме від вас». Тож не відступаймо цими днями від Христа ані на крок – і пам’ятаймо: дорога до Світлого Воскресіння пролягає через Голгофу, і лише той, хто пройде цей шлях разом із Господом, розіп’явши свої гріхи на Хресті Божої совісті, зможе увійти в Пасхальну радість оновленою, звільненою від влади смерті людиною!

Та не припиняймо цими святими днями молитву про те, щоб Господь зберіг нашу країну від війни та розділення, землю нашу – від вторгнення одноплемінних, а душі – від смутку і відчаю. Христос посеред нас!

Авторські права 2020 © ЦЕРКВА ВВЕДЕННЯ В ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ смт. Брюховичі м.Львова. Усі права захищені.
Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна Публічна Ліцензія.
2006-2014 © Українська локалізація Joomla! Україна.